With and Without you...7

2. prosince 2012 v 21:12 | Katie |  Fan Fiction
Vim, že je to asi sto let, co sem přidala poslední část, ale jak už jsem psala včera, vrátila jsem se k tomuhle nekonečnému příběhu, pročetla jsem si ho ( a se zajímavým zjištěním, že to není úplná blbost) jsem se dneska rzhodla napsat další část...Příběh mam celej pořád rozmyšlenej, mam osu, vim co psát, tak doufám, že se brzo dokopu napsat něco dalšího...prozatim ale...With and Without you, část 7

Ráno jsem se vzbudil jako první a docela brzy na to v kolik jsme došli a jak dlouho jsem nemohl usnout. V hlavě mi zase začala hrát melodie a text písničky, která mě včera napadla, ale protože jsem chtěl být se svojí láskou, nezapsal jsem si ji. Opatrně, abych Ailie nevzbudil jsem se po špičkách odplížil do své pracovny. Vzal jsem tužku a papír, na jednu z kytar jsme si párkrát přehrál melodii a pak všechno zapsal. Tahle písnička byla o mojí lásce, o Ailie.
Teprve po tom, co jsem papír i nástroj odložil vedle sebe na zem, jsem si uvědomil, jak moc mě bolí hlava. Do hajzlu. Zas ten chlast. Ale ten večer byl úplně super…
Ale já už nechtěl pít…
Ale od tý doby co nepiju se mi vůbec nedaří tvořit pro kapelu tak lehce, jako jsem včera vymyslel song pro Ailie…
Ale co když do toho zase spadnu…
Ale už jednou jsem to překonal, tak to zvládnu znovu…
Ale co když ne, když vim, že pak vůbec nejsem schopnej psát…
Ale…Ale…ale…
Bolavou hlavou se mi honily stovky pro a proti, kvůli tomu, že jsem včera zase pil, kocovina ale nakonec zvítězila a jelikož nejlepší lék na ní je chlast, vytáhl jsem ze šuplíku láhev vodky, kterou jsem tam měl z dřívějška a kopnul do sebe panáka.. Láhev jsem pak zavřel a schoval aby mě zase nelákala a našel jsem si CD nahrávky, kterou jsme včera vytvořili. Pustil jsem si hudbu a uvelebil jsem se v křesle a už mi bylo zase fajn.
Když jsem písničky poslouchal asi popáté dokola a přemýšlel, co ještě doladit, cvakla klika na dveřích a vstoupila Ailie.
"Dobrý ráno,"řekla,"tak ty si nás tady takle po ránu pouštíš?" usmála se pak ještě.
"Ahoj, Aurinko moje. Jo, poslouchám nás. Myslim, že až to nahrajem v pořádnym studiu, bude to super. I kluci řikali, že tvůj hlas je přesně to, co sme tak dlouho hledali.
Ailie si přisedla ke mně na opěrku křesla a společně jsme si hudbu poslechli ještě jednou.
"Hale, co máme v plánu na dnešek?" zeptala se pak v nastálym tichu.
"Hm…třeba nic?" usmál jsem se na ni. "posledních pár dní bylo docela nabitej nemyslíš?"
"Fajn, trocha odpočinku nikdy neuškodí" ušklíbla se má kráska.
" Zejtra pak budem ještě zkoušet, ve čtvrtek , a v pátek, pokud to vyjde, jdeme do studia uělat pořádný nahrávky těch věcí s tebou. Víkend máme volnej a po neděli pak budem ve studiu s klukama dělat zbytek." Dokončil jsem pak ještě odpověď na Ailinu otázku a dal jsem jí pusu.
***
Když ten den neměli co dělat, rozhodla se Ailie zajít za paní Uronenovou, nakoupit jí a trochu poklidit. Byla sice pravda, že už tam nějakou dobu nebydlela, ale přeci jen uvnitř cítila jakousi povinnost jí pořád pomáhat, protože ta stará milá žena jí tenkrát, když přijela úplně sama do Finska doslova vytáhla trn z paty a tak pořád cítila, že je jí dlužná.
Odpoledne se tedy sebrala vyrazila tam, zatímco Ville řekl, že bude doma a trochu si odpočine,. Plány měl však jiné. Jakmile za Ailie zapadly dveře, usadil se u počítače. Přemýšlel o tom už dlouho, přestože si vůbec nemohl být jistý výsledkem. Chvíli na internetu projížděl mapy hellsinek a pak vyrazil také do promrzlých ulic města. Tolik doufal, že bude mít štěstí a že se mu to překvapení pro jeho dívku podaří dotáhnout až do konce!
***
Ailie se do bytu vrátila až za několik hodin. Venku už byla skoro tma, takže potemnělý byt působbil hrozně prázdně. První, co ji napadlo bylo, že Ville asi spí, potom, ale zaslechla odněkud brnkání na kytaru. Vydala se po zvuku a ten ji postupně přivedl až před dveře Villeho pracovny. Chvíli si nebyla jistá, jestli má vstoupit. Třeba Ville právě píše nějakou novou muziku a nechce být rušen, ale pak v hudbě poznala melodii jedné z písniček, ve kterých s kapelou zpívala a tak bez váhání vstoupila.
Ville seděl na svém křesle s kytarou a usmíval se na ni takovým zvláštním úsměvem, jakoby chtěl něco říct. Ailie se rozhlédla po místnosti, co je kde nového, nebo co to jako znamená, ale ničeho si nevšimla. Pohlédla znovu na zpěváka, ale ten k ní opět vyslal jen ten stejný tajemný pohled a zopakoval na kytaru pár tónů. Teprve teď si toho všimla.
"Jak si jí…???" dostala ze sebe po pár vteřinách kdy na něj zírala s očima dokořán. "To…To je vážně moje kytara!"
"No to doufám…"usmál se Ville. "Víš, napadlo mě to hned po tom, co jsi mi řekla, že si jí musela prodat. A když jsme pak byli u váš, viděl jsem ji tam na fotkách, jak vypadá. Tak jsem si našel zastavárny v okolí domu té paní, kde jsi bydlela a doufajíc, že se jí ještě nezbavili, jsem se tam dneska vypravil." Vysvětloval Ville, kde se nástroj v bytě vzal " A měl jsem štěstí" dodal pak ještě.
Ailie padla Villemu štěstím okolo krku a pak mu nástroj vytrhla z rukou. Usadila se na zemi k jeho nohám a začala brnkat jednu z písniček své staré kapely. Byla tak nadšená z návratu své milované kytary, a Ville, který dál seděl na křesle se zase radoval z jejího štěstí.
Ailie hrála dlouho a vůbec se toho nemohla nabažit. Připadala si, jako by jí někdo vrátil nějakou ztracenou část těla a Ville jí musel hračku dokonce zabavit, aby ji vůbec ten den dala ještě z ruky.
***
Další den strávila celá kapela HIM se svojí pomocnou zpěvačkou ve zkušebně. Ailie byla tolik nadšená, že je zase ve svém živlu a se svojí vlastní kytarou kolem krku podávala před mikrofonem ještě lepší výkon než předtím a den poté pak byl úplně stejně úžasný.
V pátek se potom celá kapela přesunula na druhý konec města, do nahrávacího studia, kde během dne nahráli obě písničky, na kterých se podílela Ailie, zbytek je čekal po víkendu.
Na sobotu naplánoval Ville setkání Ailie s jeho rodiči. Za tu dobu, co s ní byl, to ještě nestihli a tak se právě ta sobota jevila jako ten pravý den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama