NeverMore Pt.02

18. června 2011 v 23:20 | KatieFreak |  Fan Fiction
Ale vždyť já to tu vůbec neznám. Takže mi nezbývá nic jiného než jít s tebou..." zalamentovala.
"Hmm...Tak jdem no." Řekl Ville nakonec a vyšli ven na ulici. Mladík se chvíli rozhlížel až uviděl trochu omlácenou modrou dodávku, Zamířil přímo k ní.
"Moi volové"pozdravil další 2 kluky, kteří už ve vozidle seděli. "Tak jedem?Jo, mimochodem, tohle je...Anu. Matka mi jí narvala ať jí ukážu tuhle díru, ale řekla že pude s náma, takže pohoda.
"Moi" zamručeli i druzí dva kluci a chvilku si prohlíželi dlouhovlasou, nenamalovanou dívku v úzkých džínech ašedé bundě. Potom ten v čepici, který seděl za volantem nastartoval a rozjel auto, takže dům s kancelářemi byl brzy z dohledu.
"Hale a jak jste to domluvili s Aleksim? Otočil se pak Ville na blonďáka, který seděl vedle něj.
"Normálně. Máme se tam tak do hodiny stavit, že to prej všechno má" řekl znuděně kluk a Ville kývnul hlavou.

Vozidlem projeli několik ulic a asi za 10 minut zastavili v jedné nepříliš rušné ulici. Ville a řidič vystoupili z auta, vyběhli do jednoho z domů a za pár minut se vrátili s velkou cinkající igelitkou. Potom jeli zase dál a za několik málo minut zastavili na okraji jakéhosi nepříliš udržovaného parku. Vystoupili, vzali ze zadní sedačky tašku a zamířili do malé budovy bez oken. Anu je jen tiše následovala a v duchu litovala, že se nepustila do prozkoumávání Hellsinek na vlastní pěst.
V budově byla jen jedna docela velká místnost. V jednom z rohů stály bicí a u zdi opřené asi 3 kytary a jinak tam byl všude hrozný nepořádek. Lahve, krabičky od cigaret, obaly od jídla, různé krabice, papíry, zlámané paličky a další spousta neidentifikovatelného odpadu. V rohu naproti bicím potom stálo několik různobarevných, špinavých křesel, ke kterým kluci rovnou ode dveří zamířili. Všichni tři se posadili a začali z tašky vytahovat láhve s pivem a vodkou a okamžitě se pustili do pití. Anu si opatrně sedla na okraj posledního volného křesla a nechápavě se po svojí společnosti rozhlížela. Tohle ona neznala. Její životní styl byl úplně jiný a ona se jen tiše modlila aby se k němu mohla zase brzy vrátit.
Chlapci mezitím vyprázdnili svá piva a hned si vzali další a pak ještě další. Ville se potom zvedl, načnul vodku a začal s ní obcházet své přátele. Teprve když stanul přímo před Anu, uvědomil si, že tam s nimi vlastně pořád ještě je.
"Co ty? Jakto, že nic nepiješ?" obořil se na ni jako by to byla snad její chyba a ještě k tomu nějaká neprominutelná.
"No já nevim....ale..." odpověděla a chtěla ještě dodat, že ani nic nechce, ale Ville byl rychlejší.
"Na, si vem zatim tohle, ta vodka by ti ještě nechutnala" a s těmi slovy jí vrazil do ruky svoje pivo. Potom jí o něj ťuknul vodkou a zhluboka se napil. Anu také zvedla falšku k puse a i přesto, že se jí nechtělo, tak aby neurazila, si trochu usrkla. Ville jen kývnul a pak se odešel zase věnovat svým přiopilým kamarádům.
Když se ke své ženské návštěvnici vrátil při dalším kolečku, měl v láhvi s průzračnou tekutinou asi tak o polovinu méně, než minule, zatímco Anu ze svého piva statečně upila sotva 2 cm.
Jak to Ville viděl, hned se jí zeptal, proč vůbec nepije. Vždyť to je přece nejlepší zábava na světě! Vytrhnul jí tedy láhev z ruky, přiložil jí ji k ústům a s pitím jí trochu pomohl. Aniž by se stihla vůbec začít bránit, nalil do ní celý zbytek obsahu.. potom jí do ruky vrazil vodku s tím ať se napije a když viděl, jak láhev zvedá k ústům, v klidu poodešel za Migém, který mezitím z kapsy maskáčové vesty vytáhl krabičku cigaret. Oba si zapálili a Ville se pak vrátil k Anu, která už teď měla flašku nepřítomně položenou na klíně a koukala před sebe. Nebyla zvyklá pít, takže i ta troška co vypila už s ní dělala divy. Svět se jí před očima tak divně pohyboval, začínala se jí motat hlava a zavírat oči. Když to řekla klukům , kteří ji neustále nebádali k dalšímu pití, řekli jí, že na to pomůže jen a pouze vodka, ale spíš je jen bavilo pozorovat přiopilou holku.
Anu se tedy znovu napila, ale další dávka jí udělala jen hůř. Seděla zhroucená v křesle na nezúčastněně zírala do nikam a bylo jí tak zvláštně! Přišlo jí, jako by se vzdalovala od reálného světa, ale přitom její tělo jí připadalo neuvěřitelné těžké. Nic takového ještě nezažila. Sotva vnímala kde a s kým je a co se tam děje, ani si tedy nevšimla, jak Ville vstal, zamířil na druhou stranu místnosti kde vzal jednu z kytar a zapojil si ji. Uvědomila si to až tehdy, když na ni zahrál pár ostrých, ohlušujících tónů. Kluci se hlasitě zasmáli a Ville pak pokračoval... Hrál a zpíval-tedy spíš řval-asi 2 minuty a pak přestal, kluci mu nejdřív zatleskali a pak se všichni jako na signál zvedli a vzali si nástroje. Kytaru od Villeho dostal blonďák Linde, kluk s čepicí stále ještě na hlavě si vzal baskytaru a Ville si stoupnul k chatrnému mikrofonu s druhou kytarou zavěšenou na krku. Teprve pak si všimli, že vlastně nemají bubeníka.
"Hej Migé, vole, kde je vlastně Aatu?" zeptal se zpěvák jakoby teprve teď přišel a neměl zatím čas obhlédnou sestavu.
"Šuká" odvětil tázaný. "Prej musej s Tarjou dohnat, co nestihli o víkendu" zašklebil se potom a hrábnu prsty do strun.
"To je ale hovado," zakroutil Ville hlavou, odložil kytaru, přetáhl si mikrofon k bicí soupravě, posadil se na rozviklanou stoličku a začal paličkami omotanými lepící páskou třískat vši silou do bubnů. Brzy se k němu přidali i ostatní a on sám pak dodal i zpěv.
Tento nenadálý ruch dokonale probral polospící Anu v rohu v křesle. Nebylo jí dobře.mžourala přes přivřená víčka na to, co se děje a hluk elektrických kytar a rány bicích se jí přímo zařezávaly do těla. Byla ale příliš mimo na to aby se dokázala třeba jen zvednout odejít ven.
"Hudbu" musela trpěl asi půl hodiny, ale pak už se kluci, také trochu zaviněním alkoholu, unavili, nechali nástroje nástroji a vrátili se do křesel. Najednou ale Ville vyletěl na nohy.
"Ty krávo" zaklel do vzniklého nechápavého ticha, "je půl 6! Musim ňák Anu odvést na Senaatintori! Migé ty vole...seš schopnej řídit?"
"No...jo...snad"zamumlal.
"Já si myslim. Dyť už si půl hodiny nic nepil" zašklebil se na něj Ville Pak se ještě otočil na druhého kluka, který si mezi pitím piva neustále brnkal na kytaru : "Linde a ty jedeš s náma?"
" "Jo, proč ne. Můžem sem jít zase zejtra" přitakal, aniž by se přestal věnovat hudbě. Ville se tedy přesunul za Anu, která ve svém křesle už zase podřimovala a nešetrně jí zatřásl ramenem. Anu se pomalu probrala na totálně nechápala, kde je.
"Hele, Anu, musíme jet, nebo nás doma skopou" oznámil jí tiše, potom ji zvedl a hodil jí přes ramena bundu. Pak vyšli všichni ven, zamkli zkušebnu a nalezli si do dodávky. Migé se chvíli neúspěšně pokoušel nastartovat a když motor konečně naskočil, vyrazili na cestu zasněženým velkoměstem.
Anu, přestože se tomu bránila jak jen mohla, se uvelebila hlavou Villemu na rameni a nepřítomně koukala skrz přední sklo, ale spíš než silnici měla před očima koňskou hřívu a samu sebe jak se na hřbetě Kuua prohání krásou přírody Země tisíce jezer, ale kdyby jen věděla...
Migé, i přes to, co vypil, jel docela slušně, jenže kluci, kteří už zas pili dál dělali v autě hrozný bordel. Ville pak z ničeho nic začal zpívat,a pak křičet a hlasitě tleskat, že má novou písničku, jenže byla to neuvěřitelná ptákovina. Migé se začal nezadržitelně smát, takže zpěvák pokračoval s vymýšlením textu dál a dál, čímž basáka úplně odvedl od řízení. Ten si nevšiml právě naskakující červené na semaforu a vlétl s dodávkou do křižovatky i když už měl stát. Najednou celým autem projelo ostré trhnutí. Z boku do nich nalétl náklaďák. Ve spěchu vyjel také o něco dříve než měl. Vozidlo se začalo převalovat napříč křižovatkou a lidé uvnitř létali nahoru a dolů.
Dodávka se zastavila až o barák na rohu. Nikdo vůbec nevěděl, která bije. Hned se k nim seběhl dav lidí a někdo zavolal záchranku. Villemu a Lindemu se nic moc nestalo, takže vylezli sami ještě dřív, než pomoc dorazila, ale Migé měl v troskách auta zaklíněnou nohu a Anu ležela v divně pokroucené poloze na sedačce zatímco se jí z několika míst po celém těle začala řinout krev.
Sanitka a hasiči dorazili asi za 5 minut. Villeho a jeho blonďatého kamaráda poslali stranou ať chvilku vydrží a šli se věnovat ostatním 0bětem nehody. Zatímco tedy Migého, který řval bolestí kvůli zraněné noze vyprošťovali hasiči, s Anu to vypadalo ještě daleko hůř. Sice stále dýchala a srdce jí bilo, ale byla ošklivě potlučená a hlavně v bezvědomí. Jak nejrychleji mohli, ale tak aby přitom zachovali opatrnost, ji doktoři vytáhli z auta a naložili do sanitky. Zvuk sirény, kterou pak okamžitě zapnuli se pak rychle vzdaloval ve vánici..

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama