Rozohovor s Villem a Migem-2

16. dubna 2008 v 19:29 |  Rozhovory
K něčemu zcela jinému: v posledních dvou třech letech vašich životů hrály velmi důležitou roli hotely? Váš komentář?
Migé:V hotelech člověk často ztratí kontakt s normálním životem a zbytkem světa.Člověk se najednou nemusí starat ani o vyprání vlastních kalhot a čas od času si neodpustí ani onanii na prostěradle (Migé zde původně použil zcela jiný výraz,který nejenom Villeho dovedl ke křečovitému smíchu,akterý ale přesto není publikovatelný-pozn.autora).
Existuje přibližná statistika,kolik nocí jste loni strávili ve vlastní posteli a kolik v postelích hotelových?
Ville: Loni jsme kvůli koncertům a všem těm různým akcím byli na cestách zhruba sto šedesát dnů.Z toho jsme určitě takových sto padesát nocí strávili v hotelech. Já osobně mám rád hotely netradiční,nekonformní. A rozhodně ty hotely musí být čisté. Nehledě na to není na škodu,když ti jsou schopný nabídnout polštáře bez peří.Na ty jsou totiž téměř všichni členové kapely alergický.
Nejpozději od vašich loňských celoevropských úspěchů se určitě musíte ,,potýkat´´s hordami fanoušků,čekajících na vás právě v hotelech. Používáte v hotelech často pseudonymy nebo anonymní čísla pokojů,aby vás fanoušci nemohli tak jednoduše vystopovat?
Ville: Takové metodyjsou nutné pouze u notně ulétlých příznivců a s těmi jsme se ještě zatím nepotkali. Často spíš dochází k tomu , že společně s fanoušky v hotelech pořádáme ten či onen mejdan....Ale čas od času jenom z legrace pseudonymy používáme. Nejraději jména více či méně známých současných a minulých rockových hvězd. Já už jsem se jednou v jedné hotelové recepci nahlásil jako Billy Idol...

Vaše předělávka Idolova velkého hitu ,,Rebel Yell´´ se svého času hodně vydařila.Co říkáte Billyho comebacku se Stevem Stevensnem?A co říkáte živé akustické verzi ,,Rebel Yell´´ ,která se přednedávnem objevila na Idolovu novém sampleru ,,Greatest Hits´´?
Ville: Moc se mi nelíbí! Nevím,jestli tam hraje na kytaru Steve, ale nemyslím si ,že je moc originální, party elektrické kytary jenom tak reprodukovat na kytaře akustické. Nehledě na to je ta kompilace dost velkou drzostí.Koupil jsem si ji a zjistil, že je to ta samá kompilace jako před lety,akorát výběr písniček,booklet a obal jsou pozměněny a že tam jsou navíc dvě písničky, aby si ten disk vůbec někdo koupil.Kompletně nové album by určitě bylo o hodně zajimavější!
Migé: A ta předělávka ,,L.A.Woman´´ od DOORS tam rovněž být nemusela! Rozhodně nepatří k Billyho největším hitům!Je příliš blízká originálu! Slyšel si mimochodem tu fámu o tom, že Billy svého času měla nazpívat ,,Don´t You(Forget About Me)´´ , ale že se mu do toho nechtělo a že písničku přenechal SIMPLE MINDS?! Teď ji dodatečně přece jenom ještě nahrál a umístil jako bonus na tu kompilaci...
Ville: Tak nebo tak měl smůlu.Ta verze SIMPLE MINDS se stala světovým hitem.
To je fakt.Na druhé straně je na Idooově verzi slyšet, že se ta písnička k němu moc nehodí....
Ville: Možná že to tenkrát pochopil a nešel do toho. A já mu vlastně rozumím. Taky bych měl docela velký problémy s tím, nazpívat písničku nějakých autorů mimo kapelu.
Absolutně bez výjimky?
Ville: Kdyby mě s nějakou obrovskou hymnou oslovil Desmond Child,asi bych do toho šel.Ale absolutně netuším,jak by na to asi mohl reagovat zbytek kapely.
Přistupme teď k menší asociální hře. Já vám budu dávat hesla a vy byste se k nim měli vyjádřit:
Renny Harlin
Migé:Je legrační,že se o něm zmiňuješ. Renny je jediným v Hollywoodu komerčně opravdu úspěšným finským režisérem nebo vůbec filmařem. Natočil druhý díl filmu,,Die Hard´´ s Willisem nebo taky film ,,Cliffhanger´´ se Stallonem. Mám ale ten dojem,že ve Finsku má stále ještě punc chudáka.Jeho první filmy v Americe jako ,,Prison´´ nebo ,,Born American´´ byly dost špatný a jeho velkofilm o pirátech ,,Cutthroat Island´´ byl dost velkým fiaskem.
Ville:Ale opět se chytil. Film ,,Deep Blue Sea´´ byl dost šarmantní, i přes ten velmi ,,inteligentní´´ příběh o geneticky manipulovaných žralocích.
Migé: To je fakt! Hlavně LL Cool J tam skvěle zahrál!
Ville:Ale je celkem jedno, co si člověk o Rennyho filmech myslí: on pro nás je vzorem,protože se mu podařilo vypadnout z Finska a udělat mezinárodní kariéru. Nehledě na to měl za ženu Geenu Davis, pěknou americkou herečku. A se Stallonem točil už dvakrát! Člověk to nemusí obdivovat,ale minimálně respektovat!
Migé:Jasně že existují i jiný mezinárodně známí Finové, ale jsou to většinou sportovci jako Hakkinen.Víš vůbec co se stalo s Mattim Nykanenem?
Myslíš toho kdysi strašně úspěšného skokana na lyžích?! Slyšel jsem něco o problémech s alkoholem...
Migé: Kdyby jenom to:on se totálně zbořil.
Ville: Matti chvilemi vydělával peníze jako striptér anebo se nechal v podobných pózách jako Pete Steele svého času pro ,,Playfirl´´ fotit pro finské ženské časopisy. A z finanční nouze dokonce za pár šupů prodal všechny svoje medaile.
Migé: Ve Finsku posléze byla založena nadace, která měla za úkol všechny ty jeho medaile od vetešníků získat zpátky a umístit do muzea
Ville: Matti je dnes takovým finksých národním klaunem. Ale ono je to pokaždé to samé:když máš úspěch a když jseš nahoře, všichni tě milují a jsou nadšený. Ale když máš problémy a něco nefunguje tak, jak by mělo,začne se do tebe šít.Mně je jasný, že něco podobnýho se nemůže vyhnout ani nám.Když se našeho nového alba prodá jenom o deset exemplářů míň než ,,Razorblade Romance´´, určitě se ke slovu přihlásí první kritické hlasy.Ale to nás nezajímá! Důležitější bude,když lidi album ,,Deep Shadows And Brilliant Highlights´´ pochopí a budou mít ráda!
heslo- Black metal
Migé: Na můj vkus hudební žánr, který se přežil a který je dnes lehce nudný a příliš vykalkulovaný!
Ville: Když budu mít čas, ráda bych nazpíval pár vokálů na nové album IMPALED NAZARENE.Ptali se mě na to a já jsem nebyl proti,protože to je dobrá kapela! Ale určitě tam budu zpívat svým normálním hlasem.Nenenchám se svést ke chrochtání! Ale jinak s Migém souhlasím! Ta scéna je dnes skutečně lehce nudná! DIMMU BORGIR měli před pár lety fázi, ve které přišli s opravdu inovativními prvky a scéně vtiskli čerstvé impulzy. Ale posléze toho ani od nich, ani od konkurence už moc nepřišlo! Uvidíme, co se teď stane s CRADLE OF FILTH.Podepsali vysoce dotovanou smlouvu s velkou firmou .Když do nich firma bude hodně investovat a akdyž se jim podaří natočit líbivé, chytlavé album, mohli by všechny pořádně nakopnout.!Oni v minulosti už pár chytlavých písniček napsali.Ale desetiminutové eposy s desítkami breaků od nich alespoň já slyšet nechci! To nikam nevede!
Pokračujme v asociacích vztahujícím se na obsah vašeho alba:
Salt In Our Wounds

Migé:Intro je na naše poměry dost ,funky´´. Už poměrně hodně lidí nám řeklo,že v té písničce bylo použito obrovské množstvírockových klišé.Možné to je,ale proč ne?! Jsou tovesměs klišé velmi příjemná a pozitivní!
Ville:Nevím proč, ale mně ta písnička hodně připomíná tvorbu Neila Younga! Možná jsem se jim podvědomě nechal ovlivnit. Salt In Our Wounds je v tom nejpozitivnějším slova smyslu melancholická písnička. Možná proto....
Heartache Every Moment

Ztaím jste na každém albu měli stadiónovou hymnu ve stylu, dejme tomu, BON JOVI. Na ,,Deep Shadows And Brilliant Highlights´´ tuto ,,funkci´´ myslím,nejvíc ,, splňuje´´ Heartache Every Moment´´.
Ville:Dá se to tak říct! Ten refrén je skutečně hodně chytlavý a na stadiónech funguje. Navíc je to písnička, na základě které se dá vysvětlit podstata HIM.Jsou tam všechny pro nás důležité elementy: temná nálada, silná piánová melodie, vlivy hudby osmdesátých let a v neposlední řadě nezbytný rockový faktor.
Migé:Ville v textu na jednom místě nahradil slovo ,,Dust´´ výrazem ,,Lust´´.To se tam skvěle hodí!
Lose Tonight

Ville: na digipakové verzi maxisinglu ,,Pretending´´ je tahle písnička v odlišné verzi s přívlastkem ,,Caravan version´´.
Migé: Ta se dost povedla.Rozhodně není horší než originál!
In Joy And Sorroy

Ville: Tvůj prozatimní favorit na albu?! Dobrá písnička, zřejmě se z ní stane druhý singl! Tradičně rocková písnička,kterou jsme v takové podobě ještě neudělali.Text a název se mimochodem vztahují na jednu velmi zajimavou indiánskou filozofii.
Pretending

Migé: První singl.
Ville: Dost se povedl videoklip. Je to jedna z písniček, se kterýma nám pomáhal Kevin Shirley.
Migé: ve studiu jsme písničce říkali ,,country-věc´´,protože v té úplně první verzi tak zněla.
Ville:Ta první verze byla skvělá.Jestli ji ještě někde najdeme,dodatečně ji vydáme! Dnes bych si ji poslechl raději než verzi,která je singlu i na albu. Ta už mi leze z uší. Možná jsme se jí v posledních týdnech a měsících příliš intenzivně zabýval!
Close To The Flame

Ville: Naše vánoční skladba.Říkáme jí tak,protože má takový feeling.
Migé:U nás ve Finsku se každým rokem na vánočním trhu objeví album šmoulů s vánoční tématikou a skvělé se prodává. Možná bysme letos tou dobou mohli na singlu vydat ,,Close To The Flame´´ a tím alespoň trochu těm modrým panáčkům konkurovat.
Please Don´t Let It Go

Ville:Podobný případ jako u ,,Lose Tonight´´. Na digipaku ,,,Pretendinf´´ je v akustický verzi, která je minimálně stejně dobrá jako ta, co je teď na albu. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, kterou verzi kam dát, ale nakonec jsme se museli rozhodnout. Teď si ale vůbec nejsem jistej,jestli to rozhodnutí bylo správný... Kevin Shirley se podle mě u studiové verze nijak nepřekonal...
Beautiful

Ville:Původně hardrocková věc, která se nám ale nepozdávala. Proto jsme ji úplně překopali a u nové verze nechali pouze text a základní melodii. ,,Beautiful´´ je určitě písničkou,která nezapadá do celkové struktury alba. Myslím,že je to tak v pořádku.!
Don´t Cloce Your Heart

Ville: Náš tribut na šedesátá léta a čínský národ
Love You Like I Do

Ville: Kdyby Elvis ještě žil, hodně chlastal a drogoval, zřejmě by se od něho daly očekávat podobné písničky.....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama